İçişleri Bakanı Yerlikaya açıkladı: ‘Mahzen-36’ operasyonlarında 42 şüpheli yakalandı, organize suç örgütü çökertildi

T24 Haber Merkezi

Bursa merkezli olarak 8 ilde gerçekleştirilen ve “MAHZEN-36” operasyonlarında, Semed Ötünç liderliğindeki organize suç örgütü çökertildi. Jandarma tarafından yürütülen operasyonlarda örgütün elebaşı da dahil olmak üzere toplam 42 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz. Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek,” dedi.

Operasyon, Bursa Yenişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinasyonunda ve Bursa İl Jandarma Komutanlığı’nın katkılarıyla, İstanbul, Adana, İzmir, Manisa, Bilecik, Muğla ve Kırıkkale’de eş zamanlı olarak düzenlendi. Suç örgütünün; uyuşturucu imalatı ve ticareti, cinsel istismar, insan ticareti, tehdit ve şantaj suçlarına karıştığı belirlendi. Örgütün mağdurları hileyle kandırarak bağımlı hale getirdiği, zorla hırsızlık ve fuhuş yaptırdığı, istemeyenlere ise şantaj ve şiddet uyguladığı tespit edildi.

Operasyonlar sonucunda çok sayıda ruhsatsız silah, uyuşturucu madde ve dijital materyal ele geçirildi. Bakan, operasyonu gerçekleştiren jandarma ekiplerini tebrik ederek, “Yenişehir Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle,” ifadelerini kullandı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x