İmamoğlu: İşini terk edip Ekrem’e misafir olmaya gelenler var

CHP’nin yeniden aday gösterdiği İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Ayhan Koç’la birlikte Sultanbeyli ilçesinde düzenlenen mitinge katıldı.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, mitingde konuşma yapan Ekrem İmamoğlu, “Önümüzdeki 5 yıl çok çalışarak, önce o güzel Sultanbeyli çocuklarına borçlarımı ödemeye devam etmek istiyorum. Benim, bu şehrin pırlanta gibi genç delikanlılarına, güzel kızlarımıza borcum var. Bu şehrin, Sultanbeyli’nin annelerine, onlara çok güzel bir yaşam, huzurlu bir ortam, bebelerini büyütecekleri yarına umutla bakacakları, o bebelerin bu şehirde emin ellerde olduğunu bileceği bir Sultanbeyli var etmek istiyorum. Onun için 5 yıl daha Sultanbeyli’nin anneleri için çalışmak istiyorum” dedi.

‘İNSANLARIMIZI YOKSULLAŞTIRDILAR, BU ZOR GÜNLERİ HEP BİRLİKTE ATLATACAĞIZ’

Yoksulluğunu arttığını belirten İmamoğlu, “Bu şehrin sorunlarını biliyoruz. Bu şehirde tek şey, bu şehrin insanları, doğası, yaşamı, ihtiyaçları, zorda olanın, sıkıntıda olanın, yoksulluğu çekenin yanında olmak. Dayanışmayı bütün İstanbul’da büyüttük. Ekonomiyi kötü yönettiler, insanlarımızı yoksullaştırdılar. Ama bu kardeşiniz, vatandaşlarımızın ihtiyacını gördüğü için, yönetici kadrosuyla, sosyal yardımı 6 kat arttırdı. Daha da arttıracağız. 100 bin üniversite öğrencisine burs verdik. Sadece Sultanbeyli’de 8 bin 600 üniversite gencine burs verdik. Daha fazla destekleyeceğiz. 2 tane kreş açtık. Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız” diye konuştu.

“Bir an önce, Allah’ın izniyle, memleketin bu sosyal çöküntüden, bu ekonomik afetten kurtulmasını istiyoruz” diyen Ekrem İmamoğlu, şunları söyledi:

‘SİZ FARK ATARSANIZ, BİZİM ENGELLEDİKLERİ İŞLERİMİZE İMZAYI ATACAKLAR’

“Peki, bundan kurtulmak için ne yapacaksınız? Söyleyeyim. Şimdi işini terk edip Ekrem’e misafir olmaya gelenler var. Biliyorsunuz değil mi? Sizler görevinizi Sultanbeyli’de tam yaparak, onlara ‘Gidip işinizin başına, bu memleketin dertleriyle uğraşın. Atanamayan öğretmenlerle uğraşın. Enflasyon sorununu, faiz sorununu, işsizlik sorununu çözün’ demek için, 31 Mart’ta, pazar günü rekor bir fark atacaksınız, fark. Onlar ne yapacak? Arkalarına bakmadan, koşa koşa Ankara’ya gidecek. Niye? Bu millet ona oy verdi, dedi ki ‘Seni hükümet yaptım’. Söz verdin; ‘Mülakatı kaldıracağım’ dedin, kaldırmadın. ‘Enflasyonu düşüreceğim’ dedin, düşürmedin. ‘Zam yapmayacağım’ dedin, yaptın. Şimdi Ankara’ya dönecekler. Niye biliyor musunuz? Fark yediler ya, tutuşacaklar. Öbür seçimi kaybetmemek için, çok çalışmaya Ankara’ya gidecekler. Ama yapabilirler mi, bilmiyorum. Ona bakacağız. Bakın bir şey daha yapacaklar, söyleyeyim. Fark yiyince, hani bizim bazı işlerimizi engelliyorlar ya, bazı imzaları atmıyorlar ya, hemen imzalayacaklar göreceksiniz.”

‘BEN BU KOLLARI SULTANBEYLİ’DE SIVADIM’

“Sultanbeyli, hatırlıyorsunuz değil mi? Neyi hatırlıyorsunuz söyleyeyim? Zannediyorsunuz ki kollarımı Beylikdüzü’nde sıvadım değil mi? Hayır. Ben burada iftarı açarken, seçimi iptal ettiler ya, ben bu kolları Sultanbeyli’de sıvadım, Sultanbeyli’de.”

‘SENEYE BUGÜNLERDE, BU MEYDANDA METROYU AÇMAYA HAZIR MIYIZ?’

“Sancaktepe-Çekmeköy-Samandıra metrosunu açtık, biliyorsunuz değil mi? Tam bir sene sonra, yine bir bahar günü, martı nisana bağlayan haftalarda metro Sultanbeyli’de. Seneye bugünlerde, bu meydanda hep birlikte metroyu açmaya hazır mıyız? Daha sonra bu metro buradan Kurtköy’e de gidecek. Ona da başladık.”

‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’

“Sevgili hemşehrilerim, Ramazan ayınız mübarek olsun. Allah, bütün güzel dualarınızı kabul eylesin. Allah; çocuklarınızı, evlatlarınızı, yuvanızı korusun. İşinize, yuvanıza bolluk, bereket versin. Dünyada var olan bütün zalimlikler son bulsun. Ülkemiz barışa, huzura bürünsün. İstanbulumuz dünyanın en keyifli, en huzurlu şehri olsun. Sultanbeyli, İstanbul’un en güzel ilçesi olsun. Hepinizi çok seviyorum. Son söz: Onlar diyor ki, ‘İstanbul tam gaz geri’; biz diyoruz ki, ‘Tam yol ileri’. Her şey çok güzel olacak.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x